Kvietimas mokytis ir šviesti kitus

Home / Naujienos / Kvietimas mokytis ir šviesti kitus

Lytinis ugdymas Lietuvoje nesulaukia tinkamo dėmesio ir nevyksta taip, kaip rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos Sąjunga (ES). Todėl Lietuvos visuomenė susiduria su prasto lytinio ugdymo pasekmėmis – Lietuvoje 3-5 kartus didesnis paauglių nėštumų skaičius nei Vakarų Europoje, kasmet atliekama per 3 tūkst. abortų, didelis lytiškai plintančių infekcijų paplitimas, tik 46 proc. reprodukcinio amžiaus moterų vartoja kontracepciją. PSO nurodo, kad gerai informavus visuomenę apie kontracepciją bei esant geram kontracepcijos prieinamumui, abortų skaičius valstybėse mažėja. Tačiau mokykloje moksleiviai apie kontracepciją informacijos gauna mažai arba visai negauna, trūksta jos ir vyresnėms moterims. 2020 m. ir 2021m. Europos Parlamento forumo reprodukcinei sveikatai duomenimis, pagal kontracepcijos ir informacijos apie ją prieinamumą, Lietuva buvo tarp prasčiausiai vertinamų ES šalių.

Siekdama gerinti jaunimo ir visuomenės informuotumą apie lytinę reprodukcinę sveikatą ir teises, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija planuoja parengti savanorius švietėjus, kurie pasibaigus mokymams tęstų švietėjišką veiklą mokydami kitus. Asociacija, dėl nepakankamo lytinio švietimo mokykloje, skatins savanorius švietėjus eiti į mokyklas, rengs tėvų, mokytojų, neorganizuoto jaunimo ir visų kitų norinčių švietimą. Asociacija tikisi, kad tai padės jaunimui ir suaugusiems pagerinti savo lytinę reprodukcinę sveikatą.

Kviečiame visus norinčius gauti žinių ir tapti švietėjais registruotis mokymams, kurie vyks rudenį bendrai aptarus tinkamą datą ir laiką, ir kartu šviesti Lietuvos visuomenę apie lytinę reprodukcinę sveikatą, žmogaus teises ir lytiškumą!

Registruokitės, jei atitinkate šiuos reikalavimus:

– esate 20-40 metų amžiaus ir gyvenate Lietuvoje;
– domitės lytine reprodukcine sveikata ir teisėmis, lytiškumo ir smurto temomis;
– siekiate pokyčių Lietuvoje;
– švietėjiškam darbui galite skirti ne mažiau kaip 6 valandas per savaitę;
– norite įgyti švietėjiško darbo patirties;
– norite realizuoti svajonę dirbti švietėjišką darbą, bendrauti su įvairiais žmonėmis.

Savanoriams švietėjams bus skiriamas simbolinis finansinis atlygis.

Susidomėjote? Turite klausimų? Norite registruotis mokymams?
Tuomet nieko nelaukite ir kreipkitės:
El. paštu: lithfpa@tavogyvenimas.lt , telefonu: + 370 698 72352