Nevyriausybinių moterų organizacijų tinklo ,,ReGina“ kreipimasis dėl neblaivių nėščiųjų ir gimdyvių

Home / Naujienos / Nevyriausybinių moterų organizacijų tinklo ,,ReGina“ kreipimasis dėl neblaivių nėščiųjų ir gimdyvių

2019 m. liepą Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija kartu su nevyriausybinių moterų organizacijų tinklo ,,ReGina“ atstovėmis kreipėsi į Prezidentą, LR Vyriausybę, sveikatos apsaugos ministrą bei Savivaldybių asociaciją dėl neblaivių nėščiųjų gimdymo prevencijos.

Kreipimęsi organizacijos nurodė, kad alkoholiu piktnaudžiaujančios nėščiosios ir gimdyvės paprastai žino apie alkoholio poveikį vaisiui bei savo sveikatai, tačiau gyvenimo būdo ir įpročių nekeičia. Organizacijos atkreipė dėmesį į tai, kad dažniausiai alkoholiu intoksikuotus naujagimius gimdo socialinės atskirties grupių moterys, o tokioms moterims trūksta informacijos apie šeimos planavimo priemones, kontracepciją, kontraceptinės priemonės joms finansiškai neprieinamos. Taip pat atskirties grupių moterims finansiškai neprieinama ir nėštumo nutraukimo operacija.

Nevyriausybinės moterų organizacijos siūlo LR Vyriausybei sukurti ir diegti kontracepcijos kompensavimo sistemą socialinės atskirties grupių moterims ir šeimoms, taip užtikrinant kontracepcijos prieinamumą. Taip pat raginama spręsti nėštumo nutraukimo finansinio prieinamumo problemą, įteisinti savanorišką vyrų ir moterų sterilizaciją poroms, nusprendusioms daugiau vaikų neturėti, bei įteisinti medikamentinį abortą, kuris kelia mažiau komplikacijų ir yra priimtinesnis moterims.

Savivaldybėms pasiūlyta apsvarstyti galimybes kompensuoti gimdos spiralę priklausomybių turinčioms moterims, apgalvoti būdus, kaip skleisti informaciją apie kontracepciją socialinės atskirties grupių moterims bei parengti atsakingus savivaldybių atstovus darbui su šiomis moterimis, kad šie žinotų specifiką ir mokėtų teikti informaciją apie kontracepciją.

Kreipimąsi pasirašė 9 nevyriausybinės moterų organizacijos:

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija

Naujos kartos moterų iniciatyvos

Labdaros ir paramos fondas ,,Frida“

Moterų informacijos centras

Panevėžio moterų užimtumo ir informacijos centras

ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija ,,Demetra“

Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras

NVO ,,Branda“

Marijampolės apskrities moters veiklos centras

 

Nuoroda į kreipimąsi http://tiny.cc/3d998y.