Advokatavimo praktika Seime

Home / Naujienos / Advokatavimo praktika Seime

2019 m. kovo mėn. Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos jaunimo grupės 4 savanorės pritaikė įgytas teorines advokatavimo žinias praktikoje, susitikime su LR Seimo nare D. Šakaliene. Savanorės pristatė Seimo narei kontracepcijos prieinamumo jaunimui ir lytinio švietimo problemas.

Per susitikimą savanorės pažymėjo, jog kontracepcija Lietuvos jaunimui yra per brangi ir todėl neprieinama, o tai sukelia rimtas pasekmes – neplanuotą nėštumą bei abortą. Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje jaunimas gali įsigyti kontracepcijos nebrangiai, ji yra kompensuojama, Lietuvoje kontraceptinės priemonės nėra kompensuojamos net dalinai. Savanorės informavo, kad Lietuvos akušerių ginekologų draugija yra už tai, kad 15-19 m. merginoms būtų kompensuojama mini hormoninė spiralė, kadangi tai yra ilgalaikė, paprasta, patogi ir efektyvi kontraceptinė priemonė, padedanti išvengti neplanuoto nėštumo jauname amžiuje, siūlė politikei siekti mini hormoninės spiralės kompensavimo įgyvendinimo.

Kalbėdamos apie lytinį švietimą ir ugdymą mokykloje, savanorės nurodė, kad galima teigti, jog 2016 m. Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta programa neveikia. Nors lytiškumo lytiškumo ugdymo programa ir yra, mokytojai nežino, kaip mokyti. Savanorės atkreipė dėmesį, jog reikalinga pertvarka organizuojant lytinį švietimą ir ugdymą mokykloje, siūlė aptarti su atsakingais savivaldybių darbuotojais, mokyklų vadovais, kokį lytinio švietimo ir ugdymo modelį jie rinktųsi – ar, kad šviestų mokytojas, ar pakviestas medikas, ar sveikatos biuro atstovas, ar specialistas iš tuo užsiimančios nevyriausybinės organizacijos.

Seimo narė pateikė merginoms pastabas, kaip būtų galima patobulinti advokatavimo žinutę.